Kolejna edycja Festiwalu Ożywianie

Uwaga! Nabór wniosków na II edycję projektu „Ożywianie – Jesienna Kampania Teatralna” już zamknięty.
Jednak jeśli chcecie wziąć udział w naszych akcjach „ożywczych” to jest jeszcze szansa!!!
Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w dwóch wydarzeniach o charakterze flash moba:

13.10.2012 – godz. 12.00 – „Nawiedzenie” przed pomnikiem A. Mickiewicza

Zapraszamy wszystkich młodych duchem (niekoniecznie wiekiem) do wzięcia udziału w happeningu na Placu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
W czym rzecz?
Zapraszamy „wyznawców” wieszcza aby punktualnie o 12.00 przyszli pod pomnik zaczerpnąć świeżego… tchnienia.
Wystarczy zatrzymać się, i za liderem, wyciągnąć ramiona w stronę Mickiewicza by czerpać energię.
A gdy już moc bedzie z Wami – otworzyrzycie usta i przemówicie cytatami z dzieł poety (może być jeden cytat powtarzany jak mantra).
W finale, gdy już słowa wybrzmią, tłum rozstąpi się wokół dwóch ” nawiedzonych” , którzy ruszą w miasto z tomami poezji , by krzewić ożywcze myśli mistrza…

14 X 2012- godz. 12.00 – „Kozłowanie” Stary Rynek przed Ratuszem

Po tryknięciu się koziołków na wieży zgromadzeni ludzie zaczynają „meczeć”, każdy w sojej dowolnej tonacji, nagle pojawia się dyrygent który dzieli tłum na grupy, każdej z nich przypisuje 1 dźwięk, po czym zaczyna dyrygować; tłum poddając się dyrygentowi „meczy” melodię „wlazł kotek na płotek”