Millenium +50

Millenium +50 –  to projekt realizowany przez Fundację Wspierania Twórczości Niezależnej z Poznania w partnerstwie z Ośrodkiem Kultury z Lubonia i  Pobiedzisk, oraz  przy wsparciu finansowym Powiatu Poznańskiego i Urzędu Miasta Poznania. Głównym  celem projektu jest stworzenie dzieła będącego wartościową propozycją kulturalną,  upamiętniającą 1050  rocznicę chrztu Polski, przy jednoczesnym wykorzystaniu potencjału geograficzno-historycznego Powiatu Poznańskiego i umiejscowieniu akcji tam gdzie historycznie wszystko się zaczęło. W ramach projektu powstanie więc spektakl plenerowy opowiadający  historię początków państwa polskiego, kiedy to Mieszko powziął wiekopomną decyzję o przyjęciu chrześcijaństwa. Zwracając uwagę na doniosłość tego czynu, nie przemilczymy jednak faktu  brutalnej ewangelizacji naszych pradawnych przodków, a jako że „każdy kij ma dwa końce” – to widzom pozostawimy ocenę wydarzeń, które doprowadziły do tego kim my jesteśmy dzisiaj.

W projekcie biorą udział mieszkańcy z Pobiedzisk i Lubonia oraz artyści z Teatru Ewolucji Cienia z Poznania.

Premiera:

• 28.06.2016 – Pobiedziska – Rynek – go0dz. 21.30
  • 29.06.2016 – Luboń – Wzgórze Papieskie  – godz. 22.00
  • 30.06.2016 – Poznań – teren nad Wartą przy Kontener Art. – godz. 22.00

WSTĘP WOLNY.

Współfinansowane ze środków:

LOGO_POZNAN_PL_CMYK_bz Print

Partnerzy:

Pobiedziska logo okLuboń logo poprawne