Pokazy spektaklu „Rozpoznani Nierozpoznani”

– Projekt dofinansowany przez:

Plakat spektaklu Rozpoznani Nierozpoznani

– Pokazy spektaklu „Rozpoznani Nierozpoznani” Teatru Ewolucji Cienia z Poznania

10-12 maja 2019 , godz. 20.00 – Park Cytadela w Poznaniu, obok rzeźby „Nierozpoznani”  – wstęp wolny.

O spektaklu:

„Rozpoznani Nierozpoznani” to spektakl odwołujący się do dzieła zmarłej w 2017 roku światowej sławy artystki Magdaleny Abakanowicz.
Zaczynając nasze widowisko w punkcie, w którym M. Abakanowicz pozostawiła swój tłum – niejako podejmujemy wyzwanie. Spektakl jest, podobnie jak dzieła tej znakomitej rzeźbiarki, autonomiczną wypowiedzią artystyczną, dotykającą spraw uniwersalnych, w tym wypadku kwestii wolności i zniewolenia jednostki ludzkiej, a nawet całych zbiorowości.
Ożywiając „Nierozpoznanych” pokazujemy co się stanie, gdy tłum niemal identycznych postaci zacznie zyskiwać indywidualność: odkrywców, manipulatorów, wodzów, zbawców i zbrodniarzy. Pokazujemy jak <<nierozpoznani>> walcząc o indywidualność ulegają prorokom czy ideologom, by po chwili na powrót przypominać zunifikowany i bezkształtny tłum. Ukazując jednostkę na tle zbiorowości zastanawiamy się nad istotą tożsamości człowieka, nad tym co go stymuluje do działania i jakie są skutki tych działań, dochodząc do wniosków, które raczej do optymistycznych nie należą.

Spektakl jest plastyczno-ruchową podróżą przez dzieje, ukazaną z perspektywy zbiorowości. Chociaż odwołujemy się do doświadczeń narodów głównie europejskich, można w nim znaleźć również i szersze odniesienia historyczne, co powoduje uniwersalizm przesłania.

Premiera: Poznań 20.10.2018

Reżyseria: Wioletta Dadej

Scenariusz, scenografia: Sławomir Dadej
Muzyka: Paweł Głosz
Kostiumy: Izabela Kolka

Relacje:

https://www.facebook.com/TeatrEwolucjiCienia/
Teatr Ewolucji Cienia na FB